Trzeba mówić pozytywnie

Polacy lubią narzekać. Jak coś jest zbyt optymistycznego to zaczynają się obiekcje. Niedowierzanie jak to możliwe, że cały czas można mówić dobrze. Ludzie zaczynają wyszukiwać jakiegoś podstępu. Ktoś na pewno chce tutaj kogoś oszukać…

Nie chcę osądzać takiego podejścia. Ci co myślą i oglądają recenzje od początku do końca to wiedzą jak to działa. Każdym sprzętem da się zagrać. Producenci wrzucają kasę w produkcje, aby sprzęt działał. Normalne, że czasem dany sprzęt ma niższe parametry. Nadaje się wtedy bardziej do gry amatorskiej. Taki sprzęt nadaje mniej rotacji, ale jednocześnie jest mniej podatny na rotacje przeciwnika. Czyli reasumując wybacza więcej błędów.

Nie każda okładzina pasuje do każdej deski

Czasem okładziny zachowują się lepiej na niektórych nietypowych deskach. Ważne jest, aby sprawdzić okładkę na różnych deskach. Niestety zawodnicy są zazwyczaj przyzwyczajeni do swojej jednej ulubionej deski. Z góry wystawiają opinie negatywna na sprzęt jak okładka nie spasowała z ich deską. Czasami ktoś mówi: „ta okładzina ma za mało rotacji„. Okazuje się, że zawodnik założył twardą okładkę na twardą deskę. Fajnie takim zestawem gra się z drugiej strefy z otwartego ruchu. Przy stole jest on bardzo trudny do opanowania. W rzeczywistości uzyskanie dużej rotacji wymagało by szybkości Ma Longa na takim zestawieniu.

Każdy patrzy przez pryzmat własnych doświadczeń

Szanuje zdanie zawodników wypowiadających się o sprzęcie do momentu kiedy szanują Oni moje zdanie. Nic nikomu na siłę nie wciskam i nikt nie każe Wam oglądać recenzji. Jesteś tu, bo chcesz dostać dodatkowe informacje o sprzęcie. Jeżeli już tu jesteś to możesz powiedzieć, że coś Ci się podoba lub nie. Wypowiadanie zdania w intonacji, że coś trzeba robić w taki lub inny sposób wiąże się z tym, że najlepiej jak byś sam to zademonstrował.

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

2 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *