Czy najlepsze istnieje?

Nie do każdej deski pasuje każda okładka i odwrotnie. Preferencje zawodników są często ukierunkowane na jakieś produkty. Biorąc pod uwagę ilość stylów w tenisie stołowym każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć.

Tworzę moją subiektywną listę która nie musi pasować każdemu. Może to być tylko podpowiedź, bo nie jest powiedziane, że numer 10 nie okaże się idealny do Twojej deski. Lista stworzona z aktualnie recenzowanego sprzętu który mieliśmy realnie w ręku. W momencie jak dojdzie kilka pozycji testowych to stworzę następny artykuł.

Numer 10

Jest to zabawka chińska. Bardzo ekonomiczna okładzina do stylu allround. Warta polecenia ze względu na stosunek jakość/cena. Nie trzeba dużo opowiadać, aby zrozumieć, że znajdzie swoich odbiorców którzy mają mocno ograniczony budżet.

Numer 9

Test przeprowadzaliśmy bardzo rzetelnie. Okładzina niestety nie pozwoliła na otrzymanie niesamowitych efektów. Na pewno jest trochę lepsza od numeru 10 ale jednocześnie dużo droższa.

Numer 8

Okładzina która miała być zamiennikiem Tenergy dla osób z bardziej ograniczonym budżetem. Wyszła okładzina która jest i tak droższa od konkurencji, a jednocześnie ma słabsze parametry niż Tenergy.

Numer 7

Zielona moc dopasowana do każdego zawodnika pasuje tylko do szybkich desek karbonowych lub szybkich w klasie OFF. Niestety nie możemy tego wrzucić wyżej bo inne okładki dają więcej dynamiki grze.

Numer 6

Podobno wszystkie firmy niemieckie produkują sprzęt w jednym miejscu. Jednak każdy produkt który wypuści dana marka różni się od siebie. Podobna charakterystyka sprzętu jest zależna od roku produkcji i trendów tenisa stołowego.

Numer 5

Od tego numeru wchodzą okładziny z najwyższej półki. Takich okładzin mogą używać profesjonaliści. Profesjonaliści raczej dostają to w jaki sposób są sponsorowani. Niekiedy są robione wyjątki i tworzenie hybryd dla wybranych. Ci wybrani jednak to zawodnicy z TOP100.

Numer 4

Tworząc tą listę miałem największe problemy przy ustawieniu numerów 2, 3, 4, 5. Musiałem się dłużej zastanowić dlaczego dana okładzina mogła by dać więcej punktów w grze niż inna. Recenzje często nie są proste. Szczególnie osoby które nie robiły dużo recenzji mają problemy z wystawieniem oceny. Zawodnicy jednak po jednym odbiciu mówią: będę tym grał lub nie.

Numer 3

Seria tych okładzin może nie podbiła rynku. Ciężko przestawić zawodników na nowości. Dużo zawodników nadal gra starszą siostrą tej okładziny. Po testach możemy powiedzieć, że jest potencjał.

Numer 2

Wiem, że niektórzy nie lubią DHS. Wydaje się im to firma chińska i kojarzy się tylko z twardymi klejącymi okładzinami. Zawodnicy którzy używają Gold ARC 5 mówią: najlepsza okładzina na piłki plastikowe, duża dynamika połączona z bardzo dużą rotacją, wybacza dużo błędów technicznych i uwydatnia grę topspinową. Zawodnicy których znam przekonali się w momencie jak sami tym odbili.

Numer 1

Sprzęt dla profesjonalistów z najwyższej półki. Bezkompromisowy atak topspinowy generowany z tej okładziny zostawia wrażenie, iż lepiej się nie da. Szybkość, rotacja i dźwięk. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się co jest najlepsze na rynku to masz odpowiedź. Jeżeli wrzucimy podkład MED to okazuje się że okładzina ta także nadaje się do gry defensywnej. Defensywnej w nowoczesnym wydaniu z możliwością kończenia ekstremalnie rotacyjnym atakiem.

 

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *