Yasaka vs Butterfly

Do każdej deski powinno dobierać się okładki indywidualnie. Dużo aspektów ma wpływ na to kiedy daną deską zaczynamy robić wyniki. Nie da się na swoich ulubionych okładzinach testować każdego rodzaju deski. Deski z przedziału ALL+ dla półprofesjonalistów powinny być połączone z twardszymi i szybszymi okładzinami. Po przerzuceniu odpowiedniej ilości sprzętu zawodnik jest w stanie skomponować dobre zestawienia. Mało jest osób które mają dostateczną ilość wiedzy, aby dobrać odpowiednio sprzęt nie używając go dłuższy czas.

Kiedy deska ALL+

Deski takie stosuje się często do początkowego szkolenia. Czasami zawodnicy grający stylem defensywnym używają takich desek. W tych czasach nie spotkamy zawodnika ofensywnego który byłby w stanie grać deską ALL+. W erze kleju kauczukowego było to możliwe. W tych czasach nawet najszybsze okładziny nie dają odpowiedniej szybkości, aby zaskoczyć naszego przeciwnika szybkością zagrań.

Oczywiście wszystko zależy od poziomu wyszkolenia technicznego. Zakładając deskę OFF zawodnikowi grającemu 2-3 lata, dwa razy w tygodniu nie zrobimy z niego ofensora. Wręcz odwrotnie za szybki sprzęt dla osoby grającej za mało to nieporozumienie. W najłagodniejszym wypadku zawodnik popsuje sobie kilka treningów. Jeżeli ktoś jest bardziej uparty i będzie się tego trzymał to popsuje sobie technikę.

Na desce ALL+ ćwiczymy jakość uderzenia. Nasza moc gry nie będzie sprawiała problemów w blokowaniu. Grać będziemy musieli mocniej i szybciej, aby zdobyć punkt. Przestawienie sobie w głowie priorytetów z zdobywania zwycięstw na poprawienie swoich umiejętności to dla wielu osób problem. Każdy chce grać lepiej. Często chcemy wybrać drogę na skróty. Niestety w tenisie stołowym coś takiego nie istnieje. Po latach człowiek zaczyna rozumieć, że zdobycie pewnego poziomu wymaga innych kroków niż tylko szybkość.

Deska ALL+ sprawdza się świetnie w grze kombinacyjnej z czopem na backhandzie. Deski z przekładkami twardymi na zewnątrz są częściej używane w tym celu. Twarde sztywne drewno wspiera zakłócenia i kontrolę nad piłką po zagraniu z czopa przy stole.

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓↓↓ Poradnik dla działaczy sportowych ↓↓↓

NEWSLETTER

Otrzymuj darmowe poradniki oraz informacje o promocjach i nowościach :

Kalendarz sali PZTS Zrób rezerwacje

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar

Uzuepłnij dane i zarezerwuj stół już teraz!