Zestawy dla początkujących lub grających sporadycznie 1-2 razy w tygodniu.

Przedstawię Wam dzisiaj kilka modeli rakiet złożonych przez chińskie sklepy ze sprzętem do tenisa stołowego. Zestawy te mają być przede wszystkim z dużym parametrem kontroli i w miarę tanie. Przedstawię kilka porad dzięki którym nie wydasz pieniędzy na marne i nie kupisz zestawu który jest poza zakresem możliwości technicznych początkującego tenisisty stołowego. To jest moja subiektywna lista. Jeżeli myślisz, że coś innego powinno być numerem 1 to napisz w komentarzu.

Numer 10 – link do zestawu

Jest to zestaw najtańszy z tych które znalazłem. Jeżeli chcesz bardzo oszczędzać a jednocześnie chcesz mieć trochę profesjonalny sprzęt to jest opcja dla Ciebie. Pamiętaj jednak, ze cena robi różnice i zestawy droższe będą miały lepsze parametry.

Numer 9 – link do zestawu

Okładki 999T Super można nazwać niezniszczalnymi. Jeżeli liczy się dla Ciebie aby rakieta bardzo długo utrzymała parametr rotacji to jest opcja dla Ciebie. Pamiętać należy że okładki te są dosyć „toporne” i wymagają wkładu dosyć dużej szybkości w grze. Deska Friendship C-3 jest na pewno przyszłościowa i po zmianie okładek na bardziej europejskie można wejść na jeszcze wyższy level gry.

Numer 8 – link do zestawu

Zestaw bardzo podobny do poprzedniego. Z okładkami trochę bardziej wybaczającymi błędy techniczne.

Numer 7 – link do zestawu

Zacznijmy od podstaw. Dobry zestaw na początek to taki który ma deskę ALL+ i dwie miękkie okładki. Tutaj macie zestaw który spełnia te kryteria i mógłby być numerem jeden tego zestawienia jeżeli patrzelibyśmy tylko na kontrolę. Dużo osób patrzy na to ze deska ma CARBON. Dużo desek z AliExpressu chińskich producentów jest zdecydowanie za szybkich. Jeden zestaw na 30 nadaje się na początek.

Numer 6 – link do zestawu

Zestaw trochę szybszy od poprzednich z delikatnie wyższymi parametrami. Deska zdecydowanie przyszłościowa.

Numer 5 – link do zestawu

Zestaw dobry na początek dla dziecka. Ze względu na mniejsza rączkę zestaw ten dedykowany jest dla dzieci. Do nauki techniki bardzo fajna opcja.

Numer 4 – link do zestawu

To jest coś dla tych którzy i tak chcą mieć ofensywna deskę. Jeżeli masz się zabić przy stole i wyrzucać pół metra za stół zanim coś załapiesz to chociaż na wolniejszych okładkach i desce którą będziesz w stanie w przyszłości wykorzystać.

Numer 3 – link do zestawu

Zestaw zbudowany na desce defensywnej. Dla osób które myślą w przyszłości o byciu defensorem ale jeszcze na 100% nie są pewne. Szybkościowo ta deska i tak jest w granicach ALL+/OFF-. Jest w klasie DEFF bo ma powiększony blat. Dlaczego okładzina chińska Hurricane? Jeżeli ktoś zaczyna od okładek chińskich to od razu układa sobie pod nie rękę. Nie ma sensu przestrzegać niektórych zasad jeżeli inne okładki nie pasowały by do danej deski.

Numer 2 – link do zestawu

Deski Palio z przedziału ALL+/OFF- charakteryzują się bardzo dużą kontrolą. Będzie to zestaw dla osób które chcą mądrze wejść w świat tenisa stołowego. Na pewno osoby które chcą grać mocno rotacyjnie z zachowaniem dużej kontroli będą zadowolone z tego zestawu.

Numer 1 – link do zestawu

Klasyka z maksymalnymi parametrami. Dla osoby początkującej będzie to nawet poza możliwościami aby w pełni wykorzystać parametry jakie daje Palio AK47. Jest to jednak bardzo dobry wstęp w świat tenisa stołowego.

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *