Żeby być wiarygodnym zbierałem sporo informacji. Najpierw sprawdzaliśmy na forach internetowych co ludzie polecają. Oczywiście są to subiektywne opinie ale w pewnych kwestiach niektórzy byli zgodni. Po wyborze najlepszych typów konsultowaliśmy z Niemieckim sklepem Nasze wybory. Sprzedawca który obsługuje dużo większy rynek niż Nasz polski dostaje sporo więcej opinii od swoich klientów. Po tych etapach braliśmy okładziny i tworzyliśmy recenzje które oglądaliście na kanale.

10. DHS Skyline TG3-60

Na tej liście będą królowały firmy dosyć znane. Firma DHS jest najbardziej znaną chińską marką produkującą sprzęt do tenisa stołowego. O samej okładce można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych hybryd. Hybryda europejsko chińska – bardzo elastyczny podkład trochę bardziej miękki ale wierzch bardzo klejący. Seria Skyline jest uznawana za najbardziej klejące okładziny z serii wyprodukowanych przez DHS.

Na listach Schuller&Micke tworzonej przez firmę Contra była długo na szczycie najbardziej rotacyjnych okładzin. Powstało dosyć sporo rodzajów tej okładki które różnią się przede wszystkim rodzajem podkładu. Z aktualnie produkowanych ten model warto polecić. Z jednym zastrzeżeniem. Czerwona działa gorzej niż czarna. Kauczuk naturalnie jest czarny. Przy dodaniu związków chemicznych robi się czerwony – czasami widać jak na okładzinach tańszych są jeszcze czarne ślady w środku. Nie jest to bród tylko źle odbarwiona mieszanka kauczukowa.

Należy przy tym pamiętać, że klejące czarne są zdecydowanie lepsze, bo przy okazji zmiany koloru zmienia się także sztywność okładki. W czerwonych wierzch się robi bardziej twardy i okładzina jest szybsza ale mniej rotacyjna. W przypadku Skyline różnica jest bardzo duża. Czerwona okładzina zachowuje się dużo gorzej niż czarna. Czarne Skyline TG3-60 bardzo polecam.

9. Kokutaku 888 ET

Ta okładzina także jest delikatną hybrydą między europejskimi a chińskimi. Według sprzedawcy Niemieckiego jest to drugi najlepszy produkt od firmy Kokutaku lub inaczej Tuttle. Firma ta jest jedną z najtańszych firm chińskich. Do tego wyprodukowała produkt naprawdę godny uwagi. Tutaj nie ma tak znaczącej różnicy jak w przypadku Skyline między czarną a czerwona dlatego znalazła się wyżej. Kokutaku 888 ET i Skyline TG3-60 nadają się zarówno na forehand i backhand.

Niemniej przez wadę w produkcji Skyline TG3-60 wrzucam 888 ET wyżej. Jest spora różnica między czołowymi okładkami klejącymi a tymi Hybrydami. Niemniej osoby które chcą się zacząć bawić w klejące powinny zacząć właśnie od takich modeli. Te które są powyżej są zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych zawodników.

8. Friendship Bloom Power

Bardzo klejąca i jednocześnie bardzo dynamiczna okładka. Stoi na wysokim poziomie zaawansowania. Dla niektórych zawodników może być najlepszą okładziną. Da się z niej zagrać  wszystko. Szybko, wolno, atak, obronę. Minimalne różnice sprawiają że jest dopiero na miejscu ósmym.

Niektórzy zarzucają mi że mówię za dobrze o okładzinach na recenzjach. Jednak o takiej okładzinie ciężko powiedzieć coś złego. Można jedynie powiedzieć że będą ludzie którzy nie będą potrafić tym zagrać. Natomiast sama okładka w sobie jest bardzo dobra. Jak już wiecie staraliśmy się wybierać dobry sprzęt z polecenia więc rzadko na kanale znajdziecie coś kiepskiego.

7. DHS Hurricane 8

Tą okładzinę testowaliśmy sporo czasu temu. Można powiedzieć że wyprzedziła technologicznie inne okładziny. Dhs zawsze się przykłada do jakości produkcji jednak w tym wypadku poszedł bardzo wysoko. Wersja komercyjna okładziny stoi na poziomie wersji provincial. Myślę, ze bardzo ciekawym testem byłoby porównanie Hurricane 8 do Tenergy 05 Hard. Mogło by się okazać że w teście punktowym Hurricane mogłoby wygrać. Napiszcie w komentarzu czy chcielibyście zobaczyć taką recenzję.

6. Joola Golden Tango

I teraz chińska okładzina produkowana przez europejskiego producenta. Mogłoby się to wydawać że to tylko chwyt marketingowy, aby spróbować ściągnąć potencjalnych klientów. W teście okazało się jednak, ze wygląda to trochę inaczej. Nadspodziewanie dynamiczny podkład przypadł mi do gustu. Do tego ekstremalnie rotacyjny wierzch.

Czasami w pewnych momentach czujemy że tracimy kontrolę na rakiecie. Może to być spowodowane złym ustawieniem czopików które są w standardowych chińckich trochę niższe. Niemniej jednak okładka godna polecenia o ekstremalnych parametrach. To dopiero numer 6 a już mówię, że większość ludzi którzy by tego spróbowali powinno być zadowolenych.

5. DHS Hurricane 3 NEO provincial

To jest klasyk. Niektórzy powiedzieli by ze to musi być numer jeden bo gra tym kadra chin. Kadra niestety gra czymś czego w życiu zwykły zawodnik nie dostanie. Do tego DHS płaci spore pieniądze aby kadrowicze właśnie tym grali. Ludzie są ciekawi i często sprawdzają jak to działa. Czasami niektórzy przy tym zostają jak nie natknęli się na inne podobne okładki np. z miejsc od 1 do 4. Czasami i niższe numery mogły by posłużyć jako alternatywa z bardzo podobnym skutkiem.

4. Yinhe Moon PRO

Yinhe inaczej Galaxy lub Milky Way podnosi jakość swoich produktów. Cały czas rośnie ich poziom produkcji. Moon PRO powinna zadowolić najbardziej wybrednych zawodników. Przyklejasz, grasz i patrzysz co się dzieje. Dzieje się magia na stole. Zagrywasz topspina i Twój przeciwnik ma problemy. Grasz w pierwszej, drugiej lub trzeciej strefie i można wszystko zmieścić w stół. Elastyczny podkład który nie potrzebuje dodatkowych wspomagaczy. To wszystko dzieje się bez tuningu. Ja nie chce nikomu tego sprzedać. Uważam, że jest bardzo dobra i tyle.

3. Tuttle VIP 2018

Specjalny chropowaty wierzch który jest używany tylko w tym jednym modelu okładzin. Nie spotkałem czegoś podobnego w jakiejkolwiek innej okładzinie na rynku. Zdecydowanie nowy poziom gry i jak sama nazwa wskazuje jedna z najnowszych technologii która może podbić rynek. Przez producenta uważana za jego najlepszy produkt. Sprawdziliśmy jak jest w praktyce i potwierdzamy ta jakość okładziny.

2. Yinhe Jupiter 2

Zamykasz oczy. Uderzasz topspin z całej siły. Otwierasz oczy i masz punkt. Okładzina która jak na chinkę wybacza bardzo dużo i powoduje straszne problemy w bloku swoich przeciwników. Myślę, że zawodowcy chińscy mogliby by tym grać o ile producenci nie kazali by im grać czymś innym. Nasz naturalizowany chinczyk w kadrze polski gra tym sprzętem zamiennie z Yinhe Big Dipper którego jeszcze nie zdążyliśmy przetestować. Jupiter 2 wicelider wśród moich typów do najlepszego sptrzętu chińskie ever.

1. Friendship Battle 2 provincial

Wersja ulepszona Battle 2. Poprawiona jakość produkcji i jeszcze bardziej podkręcone parametry w stosunku do bestsselerowej Battle 2. Niektórzy już mówili ze zwykła Battle 2 jest najlepsza. Okazuje się, ze jeszcze można pójść trochę wyżej jeżeli wyselekcjonujemy materiały. Czysta radość odbijania i w tej cenie każda osoba która lubi grać chińskim powinna tego spróbować. Jest wymagająca ale efekt na stole jest bardzo zaskakujący.

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

2 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Kauczuk naturalny nie jest czarny, a pozyskiwany jest z białego mleczka.
    Wikipedia „Surowiec najwyższej jakości ma jednolitą konsystencję i żółtą barwę, im ciemniejszy kolor, tym gorszej jakości kauczuk.” Dlatego argumentacja o wyższej jakości czarnych okładzin jest błędna, bo czarny kauczuk byłby najgorszym odpadem.
    Ciekawy materiał – pozdrawiam -J.Maruszczak