Dzisiaj test przeprowadzają Maciej Kucharski – jeden z najlepszych defensorów w Polskiej drugiej lidze oraz Mateusz Ufnal – jeden z najlepszych defensorów w pierwszej lidze.

Opis producenta:

Aby osiągnąć ten cel, czopiki Wyvern mają dokładnie takie same wymiary jak przypadku Warana. Są więc bardzo krótkie, mają stożkowy kształt i prążkowane wierzchołki. Mieszanka gumowa Wyvern jest nieco inna, ma większą przyczepność niż mieszanka gumy Waran. Możemy dać ci wskazówkę, że do tej gumy użyliśmy mieszanki kauczukowej z długiego czopa Strahlkraft.

Gąbka Wyvern to ta sama gąbka High-Tech, która została niedawno, na nowo opracowana dla gumy Ozelot. Oznacza to, że gąbka jest średnio twarda, bardzo szybka i ma silny wbudowany efekt świeżego kleju. W sumie Wyvern jest nieco szybszy niż Waran (w przypadku 2,0 mm – w 1,5 mm jest wolniejszy, ponieważ szybkość tej okładziny jest generowana w większości przez gąbkę). Może wytwarzać więcej rotacji i jest bardziej uniwersalna do gry niż jakikolwiek inny krótki czop. Wartości kontroli Wyvern są bardzo wysokie, a także jest to bardzo niezawodna guma, którą łatwo opanować. Wyvern został opracowany dla i z myślą o nowej generacji profesjonalnych graczy, którzy używają krótkich czopów zarówno do ataku, jak i obrony. Ci gracze mogą używać Wyvern do klasycznej obrony jak długimi czopami, ale mogą też w razie potrzeby grać potężnymi kontratakami.

Gra defensywna w drugiej strefie

Technika zagrania ma tutaj bardzo duże znaczenie. Tylko szybcy, mocno zbudowani zawodnicy dają radę grać takie uderzenia. Test jest przeprowadzony na punkty. Statystyka zagrania pozwala ocenić subiektywnie czy czop daje dobre wyniki. Często sami zawodnicy są bardzo przyzwyczajeni do poprzedniego sprzętu. Ogranie nowego sprzętu z nowymi technologiami może powodować większe problemy. Czop ten jest szybki. Zagrania defensywne nie mają takiej jakości jak z wolniejszych okładzin. Czucie jest inne niż na tradycyjnych czopach do defensywy z twardszym podkładem. Tutaj mocno sprężysty podkład czasami przeszkadza w zagraniu ze 100% skutecznością. Można zaryzykować stwierdzenie, że dla prawdziwych defensorów ten czop będzie wymagał mniejszego podkładu np. 1,0mm

Maciek Kucharski bardzo dobrze gra długimi czopami. Niedawno zmienił czopa długiego na krótkiego. To jest przyszłość w grze defensywnej na plastikowe piłki. Sprzęt defensywny się rozwija tak samo jak gra zawodników. Sprzęt wymaga, aby trochę go ograć. Czop Wyvern daje możliwość zagrania piłki ciętej i pustej. Można Nim oszukiwać przeciwnika. Maciek ma takie same odczucia jak Mateusz, że do drugiej strefy na tym podkładzie ten czop jest trochę za szybki. Reasumując można stwierdzić, że ten czop na mniejszym podkładzie będzie miał większą kontrolę oraz bardzo zbliżone parametry do okładziny Waran.

Gra defensora blokiem

Mateusz Ufnal świetnie gra blok defensywnymi okładzinami. Jakość jego zagrania jest bardzo nieprzyjemna dla przeciwników. Uderzenie z czopa na jedno tempo może zadziwić niejednego. Jakość zagrania z czopa Spinlord pozwala określić, że jest on bardziej ofensywny niż defensywny. Będzie to zabawka dla osób które lubią grać w pierwszej strefie nieprzyjemnym blokiem. Nie jest to łatwy czop do opanowania. Jednocześnie daje bardzo nieprzyjemne efekty dla przeciwników.

Maciej Kucharski w swojej grze do zagrań ofensywnych i bloków częściej używa okładziny gładkiej. Obracanie rakiety to dla niego nie problem. System gry blokiem za pomocą czopa przy stole mniej mu pasuje. Jednocześnie zagranie w stół blokiem czopem Wyvern dawała dobre wyniki. Piłka wracała często cięta a przeciwnik nie zawsze był w stanie odczytać poprawnie rotację. Jest to okazja dla zawodników którzy szukają broni do gry przy stole. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób grających pchnięciem i grę destrukcyjną. Klasyczny defensor niekoniecznie będzie zadowolony z takiego sprzętu.

Gra defensywna z forehandu

Zagranie defensywne z forehandu jest czasami wymuszone przez przeciwnika jeżeli defensor obraca rakietę. Niektórzy defensorzy świetnie sobie radzą z taka technika gry. Mateusz Ufnal jako świetnie wyszkolony technicznie zawodnik potrafi wykonać takie uderzenie. Tak samo jak z backhandu piłka ma nieprzyjemny tor lotu. Dobrze złapana i przeciągnięta przez całą rakietę będzie powodowała dużo problemów dla przeciwnika.

Maciej Kucharski częściej broni forehandem. Jest to dla niego naturalny ruch który świetnie wykonuje z każdej strefy. Założenie okładziny o wysokim parametrze rotacji będzie mu dawało dużo większa przewagę niż gra czopem w tym elemencie. Jedynie zagranie czopem od czasu do czasu dla zmylenia przeciwnika będzie mogło dawać dobry efekt. Mimo tego jakość odbicia czopem Wyvern jest zadowalająca.

Podsumowanie

Czop Spinlord Wyvern to najnowsza broń firmy Spinlord. Okładka ta spełnia opis producenta który mówi, że jest to pośrednia broń do ofensywy i defensywy. Nawet na podkładzie 1,5 mm bardziej nadaje się do ofensywy. Tylko mniejsze podkłady takie jak 1,0mm będą spełniały wymagania klasycznych defensorów. Jest to okładzina bardziej dla zawodników ofensywnych którzy od czasu do czasu musza zagrać defensywnie.

Jeżeli materiał Ci się podobał to zostaw lajka. Jeżeli chcesz otrzymywać takie informacje systematycznie to subskrybuj. Pamiętaj, aby udostępniać i rozwijać tenis stołowy!

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓↓↓ Poradnik dla działaczy sportowych ↓↓↓

Biuletyn

Otrzymuj darmowe poradniki oraz informacje o promocjach i nowościach :

Kalendarz sali PZTS Zrób rezerwacje

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar

Uzuepłnij dane i zarezerwuj stół już teraz!