LION PAVISE – dostaliśmy wersję prototypową okładziny do testu i oceny!

PAVISE z greckiego znaczy przestań. Antytopspinowa okładzina już w samej nazwie zawiera określenie, że zawodnik ofensywny po drugiej stronie ma przestać, bo nic mu to nie da.

W starożytnej Grecji liczyły się heroiczne batalie mitologiczne. Nikt nie zastanawiał się nad półśrodkami. Wszyscy szli na całość zdobywając chwałę lub śmierć. Bogowie walczący z tytanami o byt istnienia. Herosi walczący z Bogami dla ludzi. Ludzie walczący o lepszą jakość życia. Lubimy takie historie. Chcemy, aby otaczająca Nas rzeczywistość była ciekawa i miała sens.

Lion Pasive zawiera ciekawą historię w sobie oraz nietypową budowę. Do tej pory grałem antytopspinami gładkimi jak szkło. Antytopspinami z rotacją i tylko przy bloku była pusta piłka. Okładzinami bardzo klejącymi które przy półwoleju zachowywały się jak antytopspin, a przy przebiciu miały więcej rotacji niż każda konwencjonalna okładzina.

Lion Pavise to nietypowa budowa: wierzch średnio elastyczny z mieszanki syntetyczno kauczukowej. Podkład podobny do tych antytopspinów które pozwalały na kompletny brak rotacji i maksymalną amortyzację. Jednak technologicznie jest to następny etap antytopspinów śliskich. Dlaczego? Opowiem w dalszej części recenzji. Do wykonania nie można się w żadnym stopniu przyczepić. Okładzina wytrzymuje zdzieranie z deski. W przypadku niektórych antytopspinów śliskich są to jednorazowe okładziny tylko na jedno przyklejenie. Tutaj mamy możliwość wielokrotnego użytku.

Antytopspin BLOK

Okładzina ta bardzo mocno amortyzuje i skraca zagranie po topspinie. Myślę, że to jest najlepiej działający antytopspin którego do tej pory testowaliśmy. Bez długiego przyzwyczajania do gry jesteśmy w stanie zagrać bardzo nieprzyjemne returny dla przeciwnika. Okładzina ta czasami łapie rotację i przy agresywniejszym zagraniu możemy wyrzucić na stół. Przy delikatnej korekcie konta lub dopasowaniu do odpowiedniej deski skuteczność tego typu zagrań może być na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to okładzina dla osób które nie rozumieją rotacji przeciwnika. Jeżeli ktoś będzie grał inteligentnie to będzie w kręgach amatorskich i półamatorskich postrachem dla każdego gorzej wyszkolonego technicznie zawodnika.

Obrona z drugiej strefy

Jest to bardzo uniwersalna okładzina. Przy odpowiednim ustawieniu i fizycznym przygotowaniu jesteśmy w stanie zagrać bardzo niekonwencjonalne zagrania. Z drugiej strefy obrona wymaga trochę więcej umiejętności technicznych. Po przyzwyczajeniu 2-3 piłka zagrana z tego antytopspina jest nie do wrzucenia na stół przez przeciwnika. Tak uniwersalnego antytopspina jeszcze nie spotkałem. W połączeniu z bardzo mocnym forehandem i rotacyjnymi okładzinami mamy możliwość robienia sieczki z mózgu przeciwnika.

Gra forehandem

Okładzina ta może być używana na forehand. Szczególnie zadowoleni powinni być zawodnicy którzy trenują na co dzień PING PONG – rakietami z papierem ściernym. Technika zagrania będzie podobna tylko z większą możliwością absorbcji rotacji przeciwnika. Taki rodzaj okładziny może zrodzić nowy styl gry na podstawie gry klasycznych defensorów.

 

PODSUMOWANIE

Lion wydał następna ciekawą okładzinę na rynek. Myślę, że wszyscy którzy grają antytopspinem i chcą wejść na wyższy poziom gry powinni spróbować tego wynalazku. Jakość wykonania poszła zdecydowanie do góry. Jakość gry tego typu okładzinami także pójdzie do góry. Niektórzy czopiarze także powinni się zainteresować tego typu okładzinami.

 

Darek Wycichowski

Pasjonat tenisa stołowego z kursami:
- instruktor tenisa stołowego
- manager imprez sportowych
Prezes, trener, zawodnik czwartoligowego zespołu TTS Skarszewy.
Youtuber: scenarzysta, montażysta filmowy, operator kamery i grafik.
Popularyzator tenisa stołowego w Polsce.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *